Jak zmniejszyć zużycie energii cieplnej? - Klimatyzacja i chłodnictwo

rekuperacja gdańsk

Fachowa ocena stanu domowej klimatyzacji

Domowa rekuperacja może być wyceniana w darmowy sposób. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy jedna z firm realizuje większą ilość zleceń na montaż rekuperacji i chce ona zachować konkurencyjność na rynku usługowym. J

Jak zmniejszyć zużycie energii cieplnej? - Klimatyzacja i chłodnictwo rekuperacja gdańsk
ej klienci są oczywiście bardzo zadowoleni z tego, że mogą korzystać z usługi darmowej wyceny rekuperacji i chętnie korzystają z usług takiej firmy na każdym etapie jej wykorzystywania. Ważne jest również to, aby korzystać z fachowych porad doświadczonych projektantów, którzy stwierdzą czy na pewno warto jest montować rekuperację w konkretnym domu i opracują cały plan takiego montażu. Będą oni w stanie również dokonać fachowej oceny jej stanu po pewnym okresie jej wykorzystywania. Dzięki temu uda się utrzymać sprawność rekuperacji na dobrym poziomie.


Kto powinien zdecydować się na klimatyzację?


Klimatyzacja to urządzenia pozwalające utrzymać wewnątrz budynku przyjemnie niską temperaturę nawet podczas dużych upałów. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne modele z górnej półki potrafią również oczyszczać powietrze z kurzu czy alergenów, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku osób cierpiących z powodu alergii czy borykających się z chorobami płuc. U kogo sprawdzi się więc klimatyzacja? Z całą pewnością będzie to dobre rozwiązanie w mieszkaniach z oknami wychodzącymi na południe, które latem mogą się z tego powodu mocno nagrzewać. Klimatyzacja sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie chcemy cieszyć się chłodnym powietrzem niezależnie od aktualnie panującej aury. Warto też zainwestować w urządzenia z funkcją oczyszczania powietrza, szczególnie jeśli mamy w domu alergików.



Został on wyparty przez czynniki z

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300). W związku z tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii producenci zostali zobowiązani do bardziej wydajnych układów chłodzących, co zmniejszy zużycie czynnika. W Europie samochody od 2011 roku miały być wyposażone w układy klimatyzacji, w których czynnik R134a miał zostać zastąpiony nowym, o indeksie GWP niższym niż 150. Koncerny motoryzacyjne zwlekały z wprowadzeniem nowych regulacji, ostatecznie weszły one w życie w 2014 roku. W Europie stosowane są czynniki HFO1234yf (tetrafluoropropen: zbliżona charakterystyka termodynamiczna, indeks GWP=4) lub R744 (dwutlenek węgla, indeks GWP=1).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja



© 2019 http://klimatyzacja-i-chlodnictwo.almatextil.com.pl/